Azərbaycan Milli Qeyri-Hökümət Təşkilatları Forumundan növbəti önəmli təşəbbüs – “Yalnız Like Etmə, Hərəkət Et!” adlı maarifləndirici tədbir keçirildi
2025-ci il 2 avqust tarixində Milli Qeyri-Hökumət Təşkilatları Forumunun təşkilatçılığı ilə “Yalnız Like Etmə, Hərəkət Et!” adlı ictimai maarifləndirici tədbir baş tutub. Tədbirin əsas məqsədi sosial şəbəkə dövründə insanların passiv izləyici mövqeyindən çıxaraq aktiv vətəndaş məsuliyyəti daşıması ideyasını təşviq etmək, xüsusilə gənclər arasında psixoloji rifahın və sosial şüurun artırılmasına dəstək vermək olub.
Tədbir çərçivəsində psixoloqların iştirakı ilə keçirilən müzakirələrdə sosial mediada müşahidə edilən laqeydliyin cəmiyyətin psixoloji sağlamlığına təsiri, həmçinin bu tendensiyaların qarşısını almağın yolları geniş şəkildə araşdırılıb. İştirakçılar arasında fəal vətəndaş mövqeyinin formalaşdırılması, maarifləndirmə işlərinin gücləndirilməsi və sosial məsuliyyətin paylaşılması kimi mühüm mövzulara toxunulub.
Tədbirin təşkilatçılığı və icrası Azərbaycan Milli Qeyri-Hökümət Təşkilatları Forumuna və onun sədri Ramil İsgəndərliyə məxsusdur. Onun rəhbərliyi ilə həyata keçirilən bu cür təşəbbüslər cəmiyyətin maariflənməsinə, sosial məsuliyyətin təşviqinə və vətəndaş fəallığının gücləndirilməsinə mühüm töhfə verir. “İnnovativ Proqress və Ekologiya” Sosial-İqtisadi İnkişafa Dəstək İctimai Birliyi olaraq bu cür aktual və dəyərli tədbirləri həyata keçirdiyi və şərait yaratdığı üçün Azərbaycan Milli Qeyri-Hökümət Təşkilatları Forumunun sədri Ramil İsgəndərliyə təşəkkürümüzü bildiririk.

Another important initiative of the Azerbaijan National NGO Forum is an educational event titled “Don’t Just Like — Act!”
On August 2, 2025, a public awareness event titled “Don’t Just Like — Act!” was held, organized by the National Forum of Non-Governmental Organizations of Azerbaijan.
The main objective of the event was to promote the idea that in the age of social media, people should move beyond being passive observers and embrace active civic responsibility. It also aimed to support the enhancement of psychological well-being and social awareness, particularly among youth.
Within the framework of the event, discussions were held with the participation of psychologists, focusing on the impact of indifference observed on social media on the psychological health of society, as well as exploring ways to prevent such trends. Important topics such as fostering active civic engagement, strengthening educational initiatives, and sharing social responsibility were addressed among the participants.
The organization and implementation of the event were carried out by the National Forum of Non-Governmental Organizations of Azerbaijan and its chairman, Ramil Isgandarli. Initiatives of this kind, led by him, make a significant contribution to public awareness, the promotion of social responsibility, and the strengthening of civic engagement.
As the “Innovative Progress and Ecology” Public Union for Socio-Economic Development, we extend our sincere gratitude to the chairman of the National NGO Forum of Azerbaijan, Ramil Isgandarli, for organizing and facilitating such relevant and valuable initiatives.